
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External, Internal |
| Interface Type(Data Interface) | Serial, SPI |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.85 V |
| Analog Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
| Number of Channels | 5 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Settling Time | 8.7 ms |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Number of D/A Converters | 5 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 607
Distributors
pcbx
Unit Price$24.92157
Ext.Price$24.92157
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $24.92157 | $24.92157 |
| 10 | $20.32130 | $203.21300 |
| 25 | $19.22982 | $480.74550 |
| 50 | $18.19696 | $909.84800 |
| 100 | $17.21976 | $1721.97600 |
